Lokalizacja

Katowice, Słowackiego 12

mobile logo

Aktualności


Dynia w każdej postaci – olej z pestek

dsc_7518

Dziś w kuchni Zielonego Mostu możecie znaleźć krem z kalafiora z olejem z pestek dyni i prażonym słonecznikiem. Chcemy Wam powiedzieć czemu akurat olej z pestek dyni jest tak korzystny dla naszego zdrowia.

Olej ten jest jednym z najciemniejszych olejów – ma ciemnozielony kolor, orzechowy smak i zapach.

Po pierwsze polecany jest przy walce z pasożytami układu pokarmowego. Zawiera alkaloidy, które uszkadzają układ nerwowy pasożytów i przyspieszają proces ich usuwania z organizmu. Olej jest też łagodny dla układu pokarmowego, nie podrażnia błony śluzowej żołądka i jelit.

Jak pewnie zauważyliście olej z pestek dyni jest składnikiem suplementów dla mężczyzn. Beta-sitosterole i delta-7-sterine działają podobnie do hormonów płciowych – obniżają nadmierne stężenie DHT, co prowadzi do zmniejszenia masy gruczołu krokowego oraz złagodzenia dolegliwości związanych z przerostem prostaty.

Występują w nim również inne substancje odżywcze: witaminy: E, B1, B2, B6, dużą ilość witaminy: A, C i D, potas, selen i cynk, a przede wszystkim fitosterole. Dzięki temu wspomaga walkę z podwyższonym złym cholesterolem LDL. Obniża jego wchłanianie z potraw.

Olej z pestek dyni również wysoki poziom antyoksydantów, kwasów tłuszczowych. Pomaga zwalczyć stany zapalne stawów. Zmniejsza zapalenie przewodu pokarmowego, zespół jelita drażliwego.

A teraz coś dla Pań. Jeśli chcecie poprawić stan swoich włosów czy nawilżyć skórę, olej z pestek dyni jest dla Was. Poprawia napięcie skóry, spłyca zmarszczki, wspomaga walkę z trądzikiem, wspiera kuracje antycellulitowe.

Jeśli chcecie użyć oleju samodzielnie zapraszamy do naszych sąsiadów ze sklepu ekologicznego BIOLADA. Natomiast jeśli chcecie spróbować orzechowego smaku oleju i cieszyć się jego wartościami odżywczymi przyjdźcie dziś do Bistro :)