Lokalizacja

Katowice, Słowackiego 12

mobile logo

Aktualności


Kuchnia makrobiotyczna w Zielonym Moście

Dzisiaj u nas posiłek makrobiotyczny – z grec. macro bios oznacza „wielkie życie”. Makrobiotyka to dosłownie sztuka długiego i wspaniałego życia w równowadze, której kulinarny aspekt opiera się o odżywianie pokarmem nieprzetworzonym technologicznie (fabrycznie), w pełni witalnym, zrównoważonym energetycznie i pochodzących z upraw naturalnych i lokalnych upraw.

Makrobiotyczny sposób przyrządzania potraw sprawia, że pokarm staje się prawdziwym źródłem energii życiowej, które odżywia ciało i umysł bez uciążliwego uczucia zmęczenia, często towarzyszącego nam po zjedzeniu produktów mocno przetworzonych. W pewnym sensie to także lekarstwo gdyż poprzez właściwy dobór składników pozwala przywrócić zaburzoną harmonię naszego organizmu.

Zbilansowany posiłek makrobiotyczny jest skarbnicą wszelkich, potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania składników. Przekonajcie się jak proste, naturalne jedzenie może cieszyć zarówno ciało (odżywia), zmysły (smakuje) i ducha (nie obciąża i inspiruje do lepszego życia).

makro