Lokalizacja

Katowice, Słowackiego 12

mobile logo

O nas


Zielony Most to pierwsze w naszym mieście w 100% wegańskie bistro. Stawiamy nie tylko na etyczny aspekt weganizmu, ale również prozdrowotny. Chcemy, byście wychodząc od nas czuli się dobrze, świeżo i lekko.

Nasze bistro powstało z pasji do roślinnej kuchni i przekonania, że możliwe jest życie i jedzenie zarówno bez zbędnego okrucieństwa wobec zwierząt i bez kulinarnych wyrzeczeń i ascezy.

Jako pierwsze w Katowicach w 100 procentach wegańskie bistro, serwujemy jedzenie, które sami na co dzień preferujemy – zdrowe (z miejscem na rozpustne desery), kolorowe, dobrze przyprawione i różnorodne. Stawiamy na jakość używanych produktów, co wpływa zarówno na walory smakowe, jak i zdrowotne potraw. Opieramy swoją kuchnię na produktach lokalnych i sezonowych. Chcemy stworzyć miejsce, w którym nie tylko dobrze zjecie, ale też spędzicie miło czas. Kontakt z gośćmi, uśmiech i rozmowa mają dla nas ogromne znaczenie. Miłość do zwierząt, to przecież także miłość do ludzi, o czym nie zapominamy. U nas nie musicie pytać o skład potraw – używamy wyłącznie składników pochodzenia roślinnego, a dania bezglutenowe wyraźnie oznaczamy w menu. Zapraszamy także z psami – na każdego czworonożnego gościa czeka u na miska z wodą i wegański poczęstunek.