Lokalizacja

Katowice, Słowackiego 12

mobile logo

Aktualności


Sok z kapusty – smaczny lekarz

15321690_265934867156721_1431714173_o

W naszej ofercie zawitał niedawno sok z kapusty, jabłka i cytryny. Sok z kapusty można pić w dwóch wersjach: ze świeżej i z kiszonej kapusty. U nas spotkacie ten pierwszy, choć polecamy Wam picie obu. Każdy z nich jest bogatym źródłem składników odżywczych.

Krótko o właściwościach soku z kapusty.

Po pierwsze jest świetny w profilaktyce antynowotworowej. Zawiera izocyjany, aktywuje metabolizm estrogenów w organizmie. Pomaga więc walczyć z rakiem jelita grubego, płuc, sutka, prostaty czy żołądka. Jay Kordich, znany z propagator soków na świecie, lecząc więźniów na wyspie Alcatraz udowodnił, że sok z kapusty leczy wrzody żołądka, raka pęcherza, przyspiesza gojenie się ran i zapobiega starzeniu się skóry. W latach pięćdziesiątych odkryto witaminę U, która występuje wyłącznie w soku z kapusty. Witamina ta ma szerokie działanie lecznicze: pomaga w przypadku zapalenia piersi u kobiet karmiących, ale również w przypadku bóli stawów czy przy podrażnieniach żołądka.

Kolejnym wartościowym składnikiem kapusty jest witamina K – wspomaga koncentrację i wspomaga pracę mózgu. Sok pomaga również usuwać z organizmu toksyny dzięki zawartości witaminy C oraz siarki. Badania pokazują, że regularne spożywanie tego warzywa chroni przed reumatyzmem i artretyzmem.

Sok z kapusty to cenne źródło potasu, pomaga więc kontrolować ciśnienie krwi. Niektórzy twierdzą, że przykładanie liści kapusty do czoła likwiduje często występujące migreny.

Sok leczy również choroby wrzodowe żołądka oraz dwunastnicy, wspomaga leczenie nieżytu żołądka z niedokwaśnością i zapalenia jelita grubego. Hamuje wzrost polipów w jelicie dzięki zawartości kleistego śluzu roślinnego, siarki i soli potasowych.

Wspomniane przez nas lecznicze właściwości soku kapusty to tylko niewielka część wspaniałych „zdolności” kapusty. Nie musimy jednak być chorzy by popijać codziennie sok z kapusty. Można wypijać profilaktycznie jedną szklankę soku dziennie. Dla urozmaicenia, tak jak w naszym bistrze można dodać do niego sok z innych warzyw lub owoców: jabłka, cytryny.

Zapraszamy Was do przetestowania tego smacznego specyfiku leczniczego :)

Żródła:

http://www.naturaity.pl/artykul/105,kapusta-skarb-ludowej-medycyny.html

http://dziecisawazne.pl/sok-z-kapusty/